Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal
Pavel Šebelle

Budějovické předměstí

26

1000000 Kč

4 měsíců

Děti a mládež


26
Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal


Na základě nápadu místních lidí ze sídliště M.Horákové jsme připravili projekt hřiště s umělým povrchem o rozměru 22 x 12 m. Lidem a dětem chybí na sídlišti hřiště na fotbálek, florbal nebo hokej. Umísťujeme jej do vnitrobloku za Olympií, kde je dostatek volného místa. Hřiště bude mít oplocení, aby  míče nelétali na okolní chodníky a k domům. Bude mít mantinely z fošen, aby zde šel hrát florbal a hokej nebo hokejbal.

Žádné veřejné hřiště na tyto sporty na sídlišti a vlastně ani ve městě není. Aby nedocházelo k rušení klidu obyvatel nadměrným hlukem bude mít hřiště provozní řád a otvírací dobu, aby šla v případně potřeby upravit podle místních, tak aby hřiště bylo všem pro radost a ne zdrojem obtěžování. Vstup může být na čipy, bude mít i svého správce, který se bude za 2500 Kč měsíčně o hřiště starat cca 6 měsíců v roce.

Aby nikdo nemohl říct, že máme podhodnocené náklady, přikládám nabídku na větší hřiště. My navrhujeme hřiště o něco menší, abychom se vešli do limitu 1 mil Kč. 

Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal nab 1.jpg.Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal nab 2.jpg.Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal Nákres parku.jpg.Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal IMG_0314.jpg.Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal IMG_0312.jpg.Hřiště na fotbálek, florbal a hokejbal IMG_0316.jpg.


Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Multifunkční hřiště 1 850 000 850 000
Mzda správce na 3 roky na DPP 3 20 000 60 000
Rezerva na zvětšení hřiště dle VŘ nebo kamerový systém 1 90 000 90 000
Celkem 1 000 000

Posouzení proveditelnosti

Předmět Odůvodnění Závěr Příloha
Městský architekt Doporučuji řešit v rámci revitalizace celé sídlištní plochy a nevytrhávat z kontextu sídliště. Vedení města se rozhodlo i na základě mnoha podnětů navrhovatele ke zpracování celkové revitalizace sídliště M. Horákové, kde budou podněty z PaRo v rámci možností zapracovány. Projekt tedy sice označujeme jako NEPROVEDITELNÝ v tomto ročníku PaRo, ale rozhodně použitelný pro studii revitalizace. Neproveditelný
Odbor správy majektu Jedná se o pozemek města, odbor správy majetku se obává, že část obyvatel hřiště bude chtít a druhá bude zásadně proti, rozhodující bude vyjádřená podpora a určení vhodného místa. To by mohlo být vytipováno v rámci studie revitalizace. Proto doporučujeme navrhnout projekt do dalších ročníků PaRo. Neproveditelný