Krytý beachvolejbalový kurt
Martin Černohorský

Budějovické předměstí

35

950000 Kč

10 měsíců

Kultura a volný čas


35
Krytý beachvolejbalový kurt


V současné době ve městě není krytý pískový kurt, kurty v areálu Spartaku Písek jsou tři a jsou v odpoledních hodinách plně obsazeny přes léto téměř každý den. Projekt počítá s umístěním kurtu do budovy bývalé továrny Jitexu. V hale bude jistě dostatečně velký prostor alespoň pro jeden kurt. Krom rozšíření sportovního vyžití v našem městě by vybudování vnitřního hřiště by mohlo přispět ke zatraktivnění lokality. Projekt by mohl být jednou z prvních vlaštovek, které by mohli proměnit zjizvenou lokalitu v živý industriální park s širokým vyžitím místních i turistů. Každý Čech přeci spojí Písek a Jitex dohromady, proto je nasnadě navázat na tuto obecnou znalost a vytvořit z areálu atraktivní centrum.

Beachvolejbal je oproti standardnímu volejbalu méně náročný na klouby dolních končetin a proto jej mnoho volejbalistů preferuje. Nespornou výhodou je také stimulace plosek nohou, které při chůzi v botách téměř nevyužijeme. Často je pak standardní volejbal v hale na tvrdé podlaze nechtěným kompromisem v zimním období a přináší více zdravotních problémů.

Krytý beachvolejbalový kurt stažený soubor.jpg.


Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
písek pro volejbal 1 400 000 400 000
přizpůsobení vnitřních prostor budovy 1 400 000 400 000
vybavení - sloupky, síť, lajny 1 60 000 60 000
projektová příprava 1 90 000 90 000
Celkem 950 000

Posouzení proveditelnosti

Předmět Odůvodnění Závěr Příloha
Městský architekt nejedná se o areál Jitexu, ale podle přiloženého situačního zákresu o starou budovu vodárny, na kterou je již zpracována architektonická studie. Ta počítá, mimo jiné, ve svém dispozičním řešení i se sportovní halou, která by umožňovala i volejbalové aktivity. Neproveditelný
Odbor správy majektu areál Jitexu není v majetku města Písku Neproveditelný