Pumptrackový sportpark
Petr Koblic

Pražské předměstí

19

500000 Kč

2 měsíců

Děti a mládež


zbývá 1
Pumptrackový sportpark


Co to vlastně pumptrack je?

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh především pro jízdu na kole, který se projíždí (téměř) bez šlapání. Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním. Je to ideální nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, zároveň je to výborný prostředek pro zábavu a pilování technických dovedností. Pumptrack je vybudovaný tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro cyklisty, můžou se na něm vyřádit jak děti, dospívající a dospělí na jakémkoliv kole. Konstrukce drah pumptracku je v tomto případě hliněná hutněná.

Pro koho je pumptrack určený?

Pro širokou veřejnost, je to zábava pro celou rodinu. Užijí si ho děti, mládež i dospělí bez výkonnostních či věkových omezení (od 2 let do 70+), od začátečníků po zkušené bikery.

Na čem se na pumtracku dá jezdit?

Primárně se na něm jezdí na jízdních kolech — MTB, treková kola, BMX. Dá se ale i využít pro koloběžky, in-line, skateboardy (v případě povrchu z asfaltu).

Jaký má pumptrack přínos pro obec či město?

  •  veřejně prospěšná aktivita
  • podpora sportovního vyžití
  • zábava, která dostane mládež od tabletů
  • propagace cyklistiky
  • podpora zdravého životního stylu
  • rozumné náklady na realizaci
  • minimální náklady na údržbu 

Proč je pumptrack tak skvělý?

Na pumptracku se nešlape, kolo se pohání pohybem celého trupu, jako byste pumpovali kola u auta velkou pumpou. Takže pracuje celé tělo. Jízda na pumptracku je hodně všestranná a kompnezační. Naučí vás pracovat s těžištěm, budete pak v tereénu rychlejší a bezpečnější, budete šetřit silami, budete lepší a zdatnější. Co se na pumptracku naučíte, to velmi využijete i v terénu. Na pumptracku se dá jezdit i v zimě, protože se prostě pěkně zahřejete. Jízda na pumptracku je celkem pomalá, nečeká na vás nic zrádného, zkrátka žádné nebezpečí. Pumptrack je naopak velmi bezpečný. Pumptrack je velká zábava, můžete jezdit v obou směrech i do osmičky, můžete zkusit jezdit po zadním nebo skákat, můžete zrychlovat a zkoušet to projet bez šlapání, můžete se poměřovat, nahánět se a závodit. Na pumptracku nerozhoduje kolik vám je, v jaké jste kondici, nebo jaké kolo máte. Je to jen o cviku a o citu. V pohodě proženete i starší kluky nebo rodiče. Pumptrack milují i prťata na odrážedlech. Většinou jej v pohodě projedou. Stejně tak jej můžete zkusit na maličkém kole, z kterého jste už odrostli nebo na kole silničním nebo cyklokrosovém.

Pumptrackový sportpark pumptrack 2.jpg.Pumptrackový sportpark pumptrack 3.jpg.


Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
projekt 1 15 000 15 000
práce zemní technikou 1 200 000 200 000
dřevařské a tesařské práce 1 70 000 70 000
zámečnické práce 1 30 000 30 000
suť a zemina 1 35 000 35 000
udržitelnost 5 30 000 150 000
Celkem 500 000